Akupresura czy Su Dżok?

Kategorie: Pytania i Odpowiedzi — H.S.

Masując nogi w/g akupresury zapamiętałam rozłożenie receptorów poszczególnych narządów inaczej jak w sujoku i mam „rozdwojenie” prawdy o receptorach i zastanawiam się które działanie jest bliżej prawdy i skuteczne od strony osoby w potrzebie i mówiąc krótko jestem w znaku? Prosze mi to wyjasnić aby odzyskac zaufanie do sujoku i akupresury.
Serdecznie pozdrawiam Maria

Hanna Senczuk Rozdwojenie w niczym nie przeszkadza, wszak na każdą rzecz można spoglądać z różnych punktów i za każdym razem widzi się trochę inaczej.

Masując stopy wg mapy stosowanej w akupresurze stóp mentalnie wzmacnia się właśnie tę mapę. Gdy masuje się według mapy Su Dżoka, jej nadajemy większą moc.

Za każdym razem i tak  korzysta się z wiedzy, którą posiadają wszystkie komórki – przecież wszystko jest połączone ze wszystkim.

W Su Dżokukorzysta się z wielu systemów odpowiadających, co sugeruje,
że w różnychprzypadkach można wykorzystywaćten lub inny system.

Nie istnieje ścisłe przyporządkowanie określonych problemów do określonego systemu.

A  jeżeli chodzi o większą skuteczność– akupresura czy  Su Dżok, to myślę,
że dopóki serce nie skieruje siejednoznacznie  w kierunku Su Dżoka, można
w okresie przejściowym wykorzystywać w każdym przypadku ten system, który daje silniejsze odpowiedzi bólowe.

Poza tym można pracować na dłoni i utwierdzać się, że Su Dżok działa. Wewnętrzne przekonanie, że to co się robi, jest dobre i sensowne z pewnością doda mocy każdemu działaniu.

To na początek, bo wtedy gdy ma się przekonanie do Su Dżoka wykorzystujesię nie tylko masaż, ale także inne metody oddziaływania.

Wszyscy lekarze specjaliści SuDżok z Moskiewskiej Akademii Su Dżok  praktykowali wcześniej akupresurę.

Komentarze (1) »

62

Komentarz- Michal

26 sie 2009 @ 13:56

witam znajomosc refleksoterapii stop oraz metod wyzej wymienionych i polaczenietych dwoch terapii np. stopa masaż oraz su jok na dloni moze tylko wzmocnic efekt ja sklaniam sie do akupresury ucha wg Norgierta i su jok na dloni tylko jedno potwierdza drugie w diagnozie powodzenia kazdy terapeuta to artysta i wczesniej czy pozniej wypracuje swoj „styl” wazne zeby byl pomocny i skuteczny

RSS komentarzy do wpisu.

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>