Co to jest Su Dżok?

Kategorie: Artykuły,Bez kategorii — Karol Kuczyński (admin)


Su Dżok (sujok, su jok, su-jok) w tłumaczeniu z koreańskiego oznacza: dłoń-stopa.
Natomiast dla coraz większej liczby ludzi na całym świecie, zajmujących się medycyną naturalną, to nazwa kompletnej metody diagnostyki i leczenia z wykorzystaniem dłoni i stopy.
Su Dżok to medycyna chińska, akupunktura i akupresura w jednym. 

Twórca Terapii Su Dżok – profesor Park Jae Woo – uważa, że jest tylko odkrywcą metody, zaś twórcą jest Natura, która stworzyła system doskonały.

Działanie systemu opiera się na zasadzie podobieństwa ciała i dłoni człowieka i wykorzystuje fakt, że chore narządy „informują” o swoim problemie odpowiednie miejsca na dłoni, które są ich projekcją.

Podobieństwo dłoni do ciała pod względem ilości i kierunku wystających części. 
Podobieństwo dłoni do ciała pod względem ilości i kierunku wystających części.

       

 
Poprzez oddziaływanie na projekcje, można wpływać na poprawę stanu narządów.

 

Su Dżok, dzięki różnorodnym nieinwazyjnym metodom leczniczego oddziaływania, stwarza niezwykłe wręcz możliwości leczenia wielu uporczywych problemów zdrowotnych.
Studiując Su Dżok, otwieramy się na lepsze zdrowie, ale także lepsze rozumienie doskonałości i ładu w Naturze, której cząstkę stanowimy.

W Su Dżok wzbudza zachwyt szeroki zakres zastosowania i możliwości – od lekkiego niedomagania do ciężkich uszkodzeń narządów wewnętrznych, od ostrych krytycznych stanów do korekcji sfery emocjonalnej i mentalnej. Wielu współczesnych lekarzy i naturoterapeutów uważa, że Terapia Su Dżok jest najbliższa pięknym marzeniom antycznych lekarzy o uniwersalnej metodzie uzdrawiania.

Ciało ludzkie jest zbudowane na zasadzie hologramu (kopii), to znaczy, że w najmniejszej części całości zawarta jest informacja i obraz tejże całości. Holograficzna projekcja wszystkich części i wewnętrznych narządów ciała to stworzony przez samą Naturę drogowskaz do wysokoefektywnego systemu naturalnego leczenia i profilaktyki zdrowia.

nerki-w-systowada-sujok
Projekcja nerek i nadnerczy w systemie standardowym na dłoni, systemie „owada” na palcu, w minisystemie na dystalnym paliczku palca dłoni.
   

uklad-oddechowy-sujok 
Projekcja układu oddechowego w systemie standardowym na dłoni, systemie „owada” na palcu, w minisystemie na opuszku palca dłoni.

Ukierunkowana stymulacja (budzenie) odpowiednich obszarów współzależności na rękach i stopach, poza szybką likwidacją bólu likwiduje również przyczynę jego powstawania i stabilizuje przepływ energii w zaatakowanym organie lub partii ciała, powodując w konsekwencji efekt ich całkowitego uzdrowienia.

Su Dżok może działać niezmiernie szybko – wielu lekarzy pogotowia ratunkowego w Rosji stosuje go w codziennej praktyce, również w reanimacji.


                                                                                                                                                                    
Terapia Su Dżok jest aktualnie zaliczana do najlepszych metod leczenia stosowanych na świecie. Nie przez przypadek. Zakres możliwości oddziaływania, szybkość osiągania efektów, bezpieczeństwo i dostępność, stawiają Su Dżok w czołówce nowoczesnych, naturalnych metod uzdrawiania i harmonizacji ludzkiego organizmu.

Według Su Dżok organizm człowieka można przedstawić w formie piramidy, mającej cztery poziomy. Każdy z wyżej stojących poziomów niezmiennie będzie wpływał na stojący niżej. Harmonia wyższego poziomu gwarantuje harmonię na niższych poziomach (jeżeli z góry spada czysta woda, to i na dole będzie ona czysta, jeżeli na górze woda jest zanieczyszczona, to również na dole będzie ona zanieczyszczona).

piramida
 
W systemie Su Dżok można przywracać utraconą równowagę organizmu na czterech poziomach: fizycznym, energetycznym, emocjonalnym i mentalnym. Leczenie na jednym z poziomów pociąga za sobą uzdrawiające zmiany na pozostałych poziomach (stojących wyżej i niżej).

Na przykład wykorzystując standardowy system współzależności, można spróbować wyleczyć każdą chorobę, ale w niektórych przypadkach to leczenie będzie długotrwałe. Szczególnie podczas leczenia chorób przewlekłych: im wyższy jest poziom, na który oddziałujemy, tym szybciej można osiągnąć dobry efekt. I tak rwę kulszową w standardowym systemie współzależności można wyleczyć w ciągu siedmiu seansów, chociaż pozbycie się tej samej dolegliwości na poziomie mentalnym zajmie jeden seans.

Komentarze (1) »

Komentarz- Bogusława

6 paź 2010 @ 23:07

Wspaniała metoda!Uratowałam męża przed rozległym zawałem!

RSS komentarzy do wpisu.

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>