Gościec stawowy u dziecka

Kategorie: Bez kategorii,Pytania i Odpowiedzi — H.S.

Hanna Seńczuk Witam serdecznie.
Proszę podzielić się swoją wiedzą i powiedzieć, jaką
najlepiej zastosować terapie przy chorobie „gościec stawowy”
u dziecka (10lat). Dziekuję serdecznie. Beata.

Pani Beato,
Gościec stawowy jest chorobą, która uwidacznia się na stawach, jednak jej zasięg obejmuje cały organizm. Aby skutecznie sobie
z nią radzić należy harmonizować pracę całego organizmu.
Proponuję zacząć proces od przyjrzenia się diecie dziecka.
Problem może nasilać się wskutek nietolerancji mleka i produktów mlecznych.
Istotne aby dziecko jadało ciepłe, pełnowartościowe posiłki (w czasie przygotowania posiłków proszę nie korzystać z mikrofalówki, produktów mrożonych, oraz zawierających konserwanty, oraz inne dodatki chemiczne). Do diety proszę włączyć oleje tłoczone na zimno.
Istotną sprawą jest, aby zadbać o codzienne wypróżnienie (http://www.sujok.pl/studium-przypadku-%e2%80%93-zaparcia/#more-2401).
Na poziomie emocjonalnym, ważne jest, aby dziecko było traktowane z ciepłem, miłością i czułością. Warto wzmacniać te cechy u dziecka, ucząc je pogodnego podejścia do życia i pojawiających się problemów. Wystrzegać się krytyki, gniewu i straszenia w stosunku do dziecka.

Projekcje zaatakowanych stawów proszę masować na zmianę zielonym i czerwonym pierścieniem elastycznym. Można przy pomocy strzałek magnetycznych hamować meridian pęcherzyka żółciowego.

 

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu.

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>