Nadmiar energii suchości

Kategorie: Pytania i Odpowiedzi — H.S.

Mam znajomego cierpiącego z powodu wypadania odbytnicy (III stadium choroby hemoroidalnej) oraz bliskie mi osoby z których jedna doznała udaru niedokrwiennego mózgu z towarzyszącą temu afazją (w wyniku uszkodzenia istoty białej w mózgu – leukoaraiosis). Jest to konsekwencja zastosowanej przed laty przez lekarza endokrynologa kuracji hormonalnej w wyniku której, doszło do jego rozregulowania objawiającego się m.in. wirylizacją i tzw. czerwienicą (wysoki poziom krwinek czerwonych). W badaniach tomograficznych (m.in. nadnercza, głowa) nie znaleziono przyczyny tych objawów. W drugim przypadku nastąpiło przed kilku laty po przebytej infekcji uszkodzenie serca (ok. 30% frakcja wyrzutowa) w wyniku powstałych w nim skrzepów. Lekarze kompletnie nie zwracali i nadal nie zwracają uwagi na fakt, że bardzo istotną jeżeli nie główną przyczyną takiego rozwoju wypadków, mogła być wieloletnia nie leczona prawidłowo paradontoza (leczenie koncentrowało się głównie na działaniu miejscowym, a nie obejmowało jego źródeł). Dużą pomocą jest stosowanie obok dosyć wątpliwej “kuracji” zaleconej przez lekarzy (leki odwadniające, przeciwzakrzepowe, Betaloc itp.) dużych dawek witaminy C (1000 mg Ester C forte na dobę)oraz koloidalnego srebra. Chciałbym pomóc ww. osobom także przy zastosowaniu najskuteczniejszych procedur Su Jok, lecz brakuje mi doświadczenia w stosowaniu oddziaływań tak na poziomie energetycznym jak i na poziomie mentalnym. Długotrwałe oddziaływanie tylko poprzez stosowanie stymulacji gwiazdkami magnetycznymi, nasionami na reprezentacje organów w systemach Su Jok jest uciążliwe (powoduje czasami stany zapalne naskórka) i zniechęca do kontynuowania kuracji. Gorąco proszę o pomoc.

Hanna SenczukW przypadku wypadającej odbytnicy można  na projekcji odbytnicy malować zieloną linię zakończoną strzałką,
oraz stawiać tam magnes płaski.

   

Dwójce znajomych polecam dla wzmocnienia organizmu ogrzewanie podstawowych  punktów energetycznych.

                  Ogrzewanie punkty podstawowych Podstawowe punkty energetyczne na powierzchni Yin i Yang dłoni

O ile dobrze się orientuję, paradontozę zawsze leczy się objawowo.

 

Z punktu widzenia energii jest to  nadmiar energii suchości w całym organizmie lub w przewodzie pokarmowym.

Opisane dolegliwości to potwierdzają, więc dostarczenie energii ciepła będzie dobrym działaniem.

Przy pracy w systemie odpowiadającym, aby uniknąć podrażnień skóry, można oddziaływać zamiennie na dłoniach i na stopach,
oraz zmieniać systemy – system standardowy, minisystem,
system owada – a w nim można korzystać z kolejnych palców lub  przejść na system dużego owada.

System Owada

su-dzok-su-jok-minisystemy-na-dloni-i-stopie-yinznak-wodny

3 komentarze »

46

Komentarz- Higalcus

14 sie 2009 @ 19:38

Serdecznie dziękuję za cenne i pięknie ilustrowane wskazówki.
Jeżeli chodzi o paradontozę, to z tego co jest mi wiadomo można tutaj mówić o osłabieniu Yin w zakresie nerek, połączone z gorącym żołądkiem. Manifestuje się to nasileniem przykrych objawów głównie „zapachowych” z ust w pozycji leżącej oraz w stanach pobudzenia emocjonalnego. Konieczne jest w tym przypadku (niezależnie od działań w obrębie jamy ustnej) regenerowanie śluzówek żołądka np. poprzez (stosowanie sproszkowanego świeżo zmielonego siemienia lnianego, soku ze świeżej marchwi, wody z domowych ogórków kiszonych czy też kiszonej kapusty).
W odniesieniu do pierwszego opisanego przypadku, przedstawione metody oddziaływania były stosowane przez wiele miesięcy, włącznie z oddziaływaniem kryształkami lodu , gwiazdek magnetycznych , nasion, uciskaniem gumek elastycznych w obrębie reprezentacji dolnego odcinka jelita, a także przeciwko zaparciom (we wszystkich systemach), masowaniem pierścieniami elastycznymi bolesnych punktów reprezentujących rejon kręgów lędźwiowych L4 i L5, oraz dodatkowo stymulację na poszczególnych palcach rąk i nóg punktów odpowiadających za ptozy np. odpowiednik GRT20 (Baihui) i pępka GRP8 (Shengue). Dodatkowo oddziaływano na odpowiednie punkty wewnątrz fałdu wznoszącego się obrąbka małżowiny usznej. Prowadzone było także równolegle oddziaływanie miejscowe różnymi dostępnymi sposobami np. sople lodowe i z surowego ziemniaka (nie ze sztucznego nawozu), maści z kasztanowca i szereg innych. Niestety wszystko bez znaczących rezultatów. Najlepiej sprawował się w tej dziedzinie zastosowany poraz pierwszy lek izopatyczny Mucokehl (9 kropli na czczo min. 1/2 godz. przed jedzeniem). Przynajmniej łagodził stany zapalne i zmniejszał obrzmienie, lecz nie likwidował wypadania guzków.
Gorąco pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za poradę.

47

Komentarz- H.S.

19 sie 2009 @ 15:54

Metody które podałam są metodami całkowicie bezpiecznymi i każdy może je zastosować bez ryzyka zaszkodzenia.
Natomiast problemy, które nam opisałeś są problemami złożonymi. Trwają już od dłuższego czasu. Być może w przypadku wypadania odbytu, problem może tkwić w płucach i na tym obszarze należałoby prowadzić leczenie.
Jednak diagnozowanie jedynie z opisu i udzielanie rad w działaniu na energiach, ich poziomach i strukturach nie widząc osoby wiąże się z ogromnym ryzykiem zaszkodzenia.
W najbliższym czasie będzie uruchomione zamknięte forum dla osób, które zajmują się leczeniem i ukończyły kurs Su Dżok. Dostępne tam będą m.in. bardziej szczegółowe recepty i sposoby działań na energiach.
Pozdrawiam

186

Komentarz- Łukasz

30 lis 2009 @ 13:08

Bardzo fajne wytłumaczone i opisane, ilustracje pokazujące dokładnie gdzie co jest, Gratuluję

RSS komentarzy do wpisu.

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>