PODSTAWOWE PUNKTY ENERGETYCZNE W SYSTEMIE SU DŻOK (cz. 2)

Kategorie: Artykuły,Bez kategorii — H.S.

punkty-podstawowe-ogrzewanie1Ogrzewając Podstawowe Punkty Energetyczne wspomagasz wymianę energetyczną pomiędzy organizmem a otoczeniem. Następuje także lepsza dystrybucja energii w samym organizmie.

Praca na punktach energetycznych może wyglądać różnie,
w zależności od celu jaki chcesz osiągnąć.

Jeżeli np. pojawił się ból w dolnej części kręgosłupa – możesz ogrzewać punkt 5 i 6 na stronie Yang.

Ból kręgosłupa

Pracę nerek wspomożesz grzejąc punkt 4 i 5 na stronie Yang.

Wspomaganie pracy nerek

Przy problemach przeziębieniowych (pod warunkiem, że nie ma wysokiej gorączki, bo wtedy ogrzewać nie wolno!) wskazane jest ogrzewanie punktów 1, 2, 3 na stronie Yang.

Gdy przeziębienia powtarzają się bardzo często, oprócz strony Yang ogrzewaj punkt 5, 6, 7 na stronie Yin.

Torbielowatość jajników lub przerost gruczołu prostaty możesz leczyć ogrzewając punkty 1, 2, 3 na stronie Yin.

Ogrzewanie wszystkich punktów na stronie Yang i Yin można traktować jako ważny etap w terapii w przypadku osób starszych, cierpiących na wiele różnych dolegliwości, rekonwalescentów, osłabionych, anemicznych, skarżących się na marznące kończyny lub chłód w całym ciele.

Taka terapia wskazana jest także osobom przygotowywanym do zabiegu operacyjnego oraz po powrocie ze szpitala po operacji.

Z jej dobroczynnego działania mogą skorzystać osoby, które przeżyły silny stres, uległy wypadkowi, cierpią na bóle z powodu zmian degeneracyjnych, u których nastąpiły zakłócenia w funkcjonowaniu narządów lub dokucza bezsenność, a także te, które profilaktycznie chcą wzmocnić organizm.

Przy ogrzewaniu wszystkich punktów energetycznych dokonujemy wstępnej diagnozy pokazującej, która część ciała najbardziej potrzebuje ciepła (przy niedoborze ciepła jest większe prawdopodobieństwo powstawania różnego rodzaju chorób).

Jeżeli w czasie nagrzewania któryś punkt wymaga wypalenia znacznie większej ilości minimoks niż pozostałe, to w tym obszarze już jest jakiś problem zdrowotny, albo występuje  zagrożenie, że problem się pojawi. Zwykle po kilku zabiegach te dysproporcje dotyczące czasu nagrzewania zmniejszają się.

Jeżeli różnice utrzymują się, można je traktować jako wskazówkę
i po zakończeniu serii całościowego ogrzewania, później zastosować ogrzewanie lokalne, koncentrując się na punktach najbardziej potrzebujących energii ciepła.

Leczenie poprzez ogrzewanie punktów energetycznych jest przyjemne, rozluźniające i bezpieczne. Nie można przekazać więcej energii ciepła niż organizm potrzebuje. Punkt w wystarczającym stopniu nasycony energią ciepła, poprzez odczucie parzenia   zabezpiecza przed przedawkowaniem tej energii.

Punkty energetyczne oprócz ogrzewania moksą możesz stymulować poprzez naklejenie rozgrzewających nasion.
Seria zabiegów (około 10) ogrzewania Podstawowych Punktów Energetycznych, stosowanych codziennie lub co drugi dzień, to znakomity początek terapii. Po jej zakończeniu przynajmniej część problemów jest złagodzona. Po jedno- lub dwutygodniowej przerwie możesz kontynuować leczenie przy użyciu innych metod terapii
Su Dżok.

 

2 komentarze »

37

Komentarz- Wacław

4 sie 2009 @ 16:08

A jakie punkty na dłoni ogrzewać w przypadku bólów kolan ?
Dziękuję i pozdrawiam.

40

Komentarz- H.S.

7 sie 2009 @ 20:48

Podgrzewanie podstawowych punktów energetycznych na dłoni poprawia przepływ energii w całym ciele, a co za tym idzie ma pośredni wpływ także na kolana. Aby bezpośrednio oddziaływać na kolana można w standardowym systemie odpowiadającym ciału -na dłoni- odnaleźć bolesne punkty na projekcji kolan i podgrzewać je za pomocą mini moksy lub mikro moksy.

RSS komentarzy do wpisu.

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>