Refleksje po katastrofie samolotu

Kategorie: Artykuły,Bez kategorii — H.S.

hanna-senczuk Oczywiście, przeżyłam szok, niedowierzanie, smutek, ból. Oczywiście zadawałam sobie pytania – jak to mogło się stać, dlaczego, po co?

W jakimś stopniu odpowiedzi na te pytania pojawią się wkrótce. Tylko przy tego typu zdarzeniach pytamy nie tylko o szczegóły techniczne, a tych głębszych przyczyn żadne, najbardziej ofiarnie pracujące komisje nie odkryją.

Aby uspokoić umysł, starałam się te same pytania zadać poprzez pryzmat energii.

Pierwsze spostrzeżenie- nadmiar energii Hetero, przyciąga energię równoważąca, energię Homo.

Energia Hetero, to w tym wypadku wysoka władza (świecka, duchowna) i siła (dowódcy sił zbrojnych). Ten aspekt podają także media – o nieroztropnym zgromadzeniu w jednym samolocie tak wielu wysoko postawionych osób.

Energia Homo odbiera wszystko, nie zwracając uwagi na funkcje i zaszczyty. Sprawia, że na drugim brzegu wszyscy stajemy równi, bezbronni.

Kolejna myśl – ci którzy pełnią władzę, pełnią także rolę służebną wobec swego narodu. Skoro w jednej chwili tak wielu z nich straciło życie, może stało się to w celu poruszenia serc i sumień całego narodu? Świata?

Już dostrzegliśmy działanie równoważącej, łączącej siły Neutro. Potomkowie ofiar i katów stanęli ponad podziałami, ustały wzajemne pretensje i waśnie. Z tego punktu widzenia Katyń to nie miejsce przeklęte, lecz miejsce gdzie z wielu osób odpadły łuski ledwie skrywanych niechęci i wzajemnych urazów.

Może z perspektywy wielkiego Wszechświata otrzymaliśmy kolejne przypomnienie o różnych ważnych sprawach.

Warszawa żegna Prezydenta

Potrzebujemy siebie nawzajem – swej pomocy, współpracy, zrozumienia, współczucia, wybaczenia. Potrzebujemy dla własnego dobra wiele energii Neutro – dziś, gdy trudno otrząsnąć się po tragedii i w odległym jutro, gdy opadną już emocje.

             

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu.

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>