Stopy, cz.3

Kategorie: Artykuły,Bez kategorii,Porady — H.S.

Pierwsza rzecz którą Ci polecam, to zwracanie uwagi na to, aby stopy były ciepłe.

Ciepłe skarpetki (gdy często marzniesz w stopy – spraw sobie skarpety czerwone, pomarańczowe lub żółte), to bardzo istotny element zimowej odzieży.

Kolejna rada – chodź boso. Wykorzystuj każdą okazję, aby pochodzić po podłodze, dywanie, a także szyszkach lub kamykach umieszczonych w poszewce na poduszkę. Na początku stopom może się to nie spodobać. Jednak ogólna poprawa samopoczucia jest tego warta.

Masuj stopy.
Po rozmasowaniu podeszwy rozcieraj dokładnie każdy z palców stopy.

Pamiętaj, że przez każdy z palców przechodzi kanał energetyczny doprowadzający energię do jednego z narządów głównych.

Bóle pojawiające się w trakcie masażu, wskazują miejsca, w których są zakłócenia przepływu energii.

Gdy masz czas rób to dwa razy dziennie. Rano, aby zmobilizować organizm do całodziennej aktywności. Wieczorem, aby zrelaksować stopy i ciało przed snem. Możesz najpierw wetrzeć w stopy rozgrzewający olejek do masażu, wtedy odczucia są jeszcze przyjemniejsze.

Podgrzewaj podstawowe punkty energetyczne na stopach (http://www.sujok.pl/podstawowe-punkty-energetyczne-w-systemie-su-dzok-cz-1/). Ciepło i aromat moksy zmobilizują wszystkie Twoje narządy do harmonijnego funkcjonowania.

Komentarze (1) »

Komentarz- hando

8 sty 2011 @ 19:35

Chciałbym opisać Strefy wykorzystywane w akupunkturze czaszki, które zrzutowałem do systemu su jok. Moim celem jest jak dokładniejsze wykorzystanie systemu głównego. Podczas zwykłego zabiegu przeważnie wyszukujemy punkty związane z danym obszarem, możemy dodatkowo wykorzystać stymulacje na mózgu, który jest centrala poprzez pobudzenie jego obszarów pobudzamy organy kończyny, którymi zawiaduje.
W systemie głównym, gdzie mózg znajduje się na kciuku, mamy bardzo małe pole do stymulacji, jednakże da się odzielić poszczególne strefy i poddać je stymulacji poprzez ucisk lub umieszczenie mikro moks oraz igieł a następnie przejście do segmentu kręgosłupa, z którego wychodzi unerwienie danego obszaru, tym sposobem udrażniamy układ nerwowy i w końcu przechodzimy do stymulacji obszaru, który nas interesuje, takie pobudzenie wykorzystujemy w terapii z niedowładami i problemach neurologicznych gdzie drogi nerwowe maja zaburzone przewodnictwo.
Takie postępowanie umożliwi przełożenie efektu na cały organizm, oczywiście podczas diagnostyki uciskamy i szukamy stref jak najbardziej bolesnych tak jak ma to miejsce podczas Zwykłego zabiegu a wiec przejdziemy do opisania poszczególnych stref.
A wiec w klasycznej akupunkturze wyróżniamy 11 stref, ja przedstawię 4, niektórych nie da się stymulować, ponieważ obszar wypada na paznokciu.
1 strefa ruchowa, która dzielimy na 5 równych części z tym ze w systemie na kciuku ciężko będzie o dokładność wiec staramy się jak możemy odszukać punkty bolesne znajdujące się w pobliżu tej strefy
1 odcinek odpowiada kończynie dolnej oraz tułowiowi przeciwległej
2-3 odcinek odpowiada drugi i trzecie kończyna górna przeciwległa
4-5 reprezentuje mięsnie szyi twarzy gardła oraz ośrodki mowy
2 strefa czuciowa 5 odcinków i układ jest taki sam jak wyżej
Stymulujemy przy zaburzeniach czucia oraz bólach interesującego nas obszaru
3 Stref podział jak wyżej stymulacja przy chorobach Parkinson wzmożonym drżeniu rąk
4 strefa naczynio ruchowa i tu wykorzystujemy ja w przypadkach zaburzenia krążenia obrżekch oraz przy zimnych nogach żylakach itd.
Strefy wyżej opisane znajdują się nad obszarami w mózgu odpowidajcym wyżej wymienionym obszarom do stymulacji w akupunkturze czaszki
Strefy nie są w 100 procentach dokładnie odwzorowane, ponieważ mamy do czynienia z bardzo małym obszarem, ale zachęcam do lektury poświęconej akupunkturze czaszki oraz książek o anatomii ma tam opis reprezentacji ruchowej w korze zakrętu przedśrodkowego Wg Penfielda itd.
Powyższy opis ma przybliżyć oraz rozszerzyć działanie terapii.
Mysle ze moze byc to niezly dodatek do terapii niestety nie wiem jak zamiescic skan obrazka ale nie jest to dokladnie odwozrowane ma na celu tylko uzmyslowic gdzie w przyblizeniu sie to znajduje
Pozdrawiam serdecznie
Michał K

RSS komentarzy do wpisu.

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>