Systemy odpowiadające w Akupunkturze Su Dżok – to dla mnie proste, cz. 2

Kategorie: Artykuły,Bez kategorii — H.S.

Hanna Seńczuk Czy dostrzegasz doskonałą synchronię pomiędzy poszczególnymi systemami swego ciała?

Czy wiesz, że więź energetyczna pomiędzy narządami i ich systemami odpowiadającymi jest formą tej synchronii?

sujok.plWspółpraca osobnych systemów w ciele (system nerwowy, hormonalny, krwionośny, trawienny, mięśniowo-stawowy, oddechowy, wydalniczy, kostny) zabezpiecza stabilność tego ciała. Gdyby tej więzi zabrakło, ciało nie mogłoby dalej istnieć.

sujok.plWprawdzie podział medycyny klasycznej na różne specjalizacje wyłamuje się z tego założenia, jednak pragnienie, aby postrzegano nas jako całość, a nie poprzez pryzmat chorego organu, jest ogromne. Różne struktury ciała, tylko dzięki ciągłej współpracy, wzajemnemu podtrzymywaniu się zapewniają ciału jako całości równowagę i zdrowie.

Współpraca ta obejmuje także poszczególne narządy z ich projekcjami.

Podstawą tej współpracy jest przepływ energii. Przykładowo w systemie odpowiadającym na dłoni, kciuk jest projekcją głowy i dlatego przy bólach głowy, stymulacja kciuka pozwala na pozbycie się tego bólu. To oddziaływanie nie odbywa się poprzez system nerwowy, tylko poprzez połączenie energetyczne.

Informacja o zakłóceniu pojawiająca się w obojętnie jakiej części organizmu, błyskawicznie pojawia się we wszystkich systemach odpowiadających, które przesyłają energię podtrzymującą do zakłóconego miejsca. Kanał współpracy i wzajemnej pomocy pomiędzy każdą częścią ciała i jej projekcją wytwarza się w celu zabezpieczenia wzajemnego przeżycia.

Wszystkie systemy odpowiadające ciała energetycznie połączone i pomagające sobie wzajemnie, uczestniczą w ochronie zdrowia i zabezpieczają istnienie ciała jako osobnej całości.

Komentarze (1) »

Komentarz- Hando

19 lis 2010 @ 23:10

Witam
Chciałbym przedstawić zastosowanie terapii su jok w połączeniu z fizjoterapią
A wiec pewnego dnia zadzwonił do mnie człowiek z prośbą o pomoc skarżył się na bóle kręgosłupa zapytał czy nie mógłbym przyjechać do domu, ponieważ nie jest w stanie się poruszać zgodziłem się zobaczyć, co można zrobić po przyjechaniu na miejsce okazało się ze pacjent może tylko siedzieć inne pozycje prowokują ból kręgosłup zblokowany we wszystkich kierunkach stan zapalny brak czucia w przedniej stronie uda, na które pacjent uskarżał się już koło roku lekarz przypisał lekarstwa bardzo silne, lecz nie pomagały za wiele w takiej sytuacji nie wiele mogłem zdziałać zabiegami zdecydowałem się przeprowadzić stymulacje małżowiny usznej oraz systemu głównego Dłoni oraz dołączyłem stymulacje kręgosłupa prądami tens na kręgosłupie odnalazłem miejsca bolesne, które znalazły odwzorowanie na dłoni ucho również bardzo bolesne umieściłem igły w miejscach bolesnych uprzednio rozmasowałem je za pomocą rolera bardzo intensywnie czas stymulacji wynosił koło 30 minut po upływie czasu usunąłem igły pacjent wstał i stwierdził znaczna poprawę, lecz ból jeszcze dokucza
kolejne dni przynosiły poprawę do zabiegu dołączyłem lekki masaż kręgosłupa koło 30 minut plus stymulacje tens tez 30 minut, podczas której wykonywałem zabieg na ręce dodatkowo dołączyłem system eciwo oraz mokse miejsca bolesne bardzo intensywnie opracowałem za pomaca pręcika do terapii Su jok potem umieszczałem igły całkowity czas Zabiegu wynosił 1 godzinę wykonałem koło 10 zabiegów, po których ból kręgosłupa całkowicie odpuścił pacjent stwierdził ze już dawno nie czul się tak dobrze i że przednia powierzchnia uda przestał być ospała i znowu wróciło czucie dotyku. Ja uważam że terapia su jok znacznie przyspiesza oraz uzupełnia zabiegi fizjoterapeutyczne .
Ten sam człowiek zadowolony z rezultatów zapytał się czy mógłbym pomoc mu z kolanem, które dokuczał mu wiele lat podczas spaceru poruszał się przy pomocy laski lekarz stwierdził zmiany zwyrodnieniowe i stwierdził ze nie wiele można zrobić jedynie operacja pomoże największe problemy stwarzały czynności codzienne takie jak założenie skarpetek.
Wiec zaproponowałem elektro stymulacje punktów akupunkturowych oraz staranne opracowanie kolana metoda klawiterapii czas koło 30 minut następnie mikro systemy ucha oraz ręki i tak jak wyżej punkty bolesne rozmasowałem następnie umieściłem w nich igły oraz nagrzewałem moksa po zabiegu umieszczałem magnesy na projekcji kolana, które pacjent nosił codziennie koło 3 godzin lub więcej
po około 5 zabiegach bolesność ustąpiła poprawiła się znacznie ruchomość do tego stopnie ze pacjent spokojnie mógł zakładać skarpetki.
Po około 4 miesiącach spotkałem pacjenta w sklepie z zadowoleniem powiedział, że obecnie spaceruje po lesie 6 godzin bez laski (mężczyzna uwielbia fotografować naturę) czasem czuje kolano przy zmianie pogody, ale nie jest to zbytnio uciążliwe w porównaniu z tym, co było wcześniej
Jest to niesamowite jak przyspiesza i wspomaga inne terapie
Pozdrawiam
Hando

RSS komentarzy do wpisu.

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>