Terapia kolorem, cz.2

Kategorie: Artykuły,Bez kategorii,Porady — H.S.

Hanna Seńczuk - http://www.sujok.pl Podświadomie, dążąc do równowagi własnego organizmu, wyposażamy  mieszkania w kolorowe meble, obrazy, kwiaty. Różne kolory odzieży to także sposób na harmonizowanie własnego wnętrza. Pewnie każdy miał takie zdarzenie, że ulubiony przez jakiś czas sweter czy inna część garderoby pewnego dnia absolutnie nie współgra z nami. To podświadomość daje w ten sposób znak, że w tym momencie potrzebujemy innych barw.

Najprostszym sposobem zaopatrzenia ciała w  potrzebne kolory
są  urozmaicone kolorowe posiłki.

www.sujok.pl Po długiej zimie z wielkim apetytem spożywamy zielone i kolorowe nowalijki. Organizm poprzez zwiększony apetyt sygnalizuje brak poszczególnych składników pokarmowych, ale także uzupełnia brakujące kolory.

Wyobraźmy sobie jednobarwne pomieszczenia, ubiory, posiłki – na samą myśl obniża się nastrój. Aby dobrze się czuć, potrzebujemy stymulacji różnymi kolorami – widoku barwnych kwiatów, zielonych drzew, błękitu nieba. Dzieje się tak dlatego, że każdy kolor posiada określoną wibrację, na którą reagujemy.

wwwsujokpl1

Nasza wibracja zmienia się w zależności od różnych czynników. Dlatego w  jednym  momencie dobrze się czujemy w otoczeniu
na przykład koloru zielonego, stymulującego do działania,
a innym razem zdecydowanie wybierzemy  uspokajający żółty kolor, cdn.

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu.

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>