Akupunktura Su Dżok – wykorzystanie roślin w terapii, cz.1

Kategorie: Bez kategorii — A.G.

Agnieszka ŻabaJak zapewne zauważyłeś, akupunktura  Su-Dżok  charakteryzuje się szerokim wachlarzem  metod oddziaływania i narzędzi używanych w celach terapeutycznych.
Punkty odpowiadające można stymulować  prostym masażem opuszkami palców, przy pomocy przyrządów do masażu, igieł, moks, magnesów i  innych sztucznych stymulatorów .
Szczególne zainteresowanie budzi wykorzystanie w tym celu różnych części roślin: igieł, gałązek, liści, płatków, sadzonek a w szczególności nasion.
Życie człowieka od zawsze upływało wśród roślin i w ścisłej z nimi więzi a ich cudowna, lecznicza moc  znana jest i stosowana 
z powodzeniem, chciałoby się rzec od początku świata.
„…Każde drzewo i krzak, każdy listek,
wszystkie mchy umówiły się leczyć człowieka.
– Przyjdę z pomocą człowiekowi, kiedy
mnie zawoła – powiedział każdy z nich.
W taki sposób na świecie pojawiły się leki.
I jeżeli okazuje się, że lekarz nie wie,
jaki lek wypisać choremu, duchy roślin
cichuteńko szepczą mu do ucha”.

Najbardziej rozpowszechnionymi aplikatorami pochodzenia naturalnego w terapii Su-Dżok są nasiona.
Tak jak każde żywe struktury biologiczne posiadają ogromny  zapas energii życiowej, dzięki której możliwy jest rozwój nowej rośliny. Umieszczenie nasion na punktach odpowiadających powoduje,
że ich pola biologiczne zaczynają oddziaływać z punktem odpowiadającym choremu narządowi i poszczególnym częściom ciała przekazując swój potencjał energetyczny. 
Istotne jest więc aby aplikować nasiona zdrowe, zdolne do rozwoju, nie poddane np. modyfikacji genetycznej. Do celów terapeutycznych wykorzystywane są najczęściej nasiona pieprzu, gryki, buraków, grochu, jabłek, fasoli, dyni, lnu, kaliny i inne. Mocuje się je do kawałka plastra, a następnie przykleja na dłoń lub stopę.
Można dodatkowo co jakiś czas(1-2 razy na godzinę,od 3 do 5 minut) uciskać i masować miejsce aplikacji.
Nasiona pozostawia się w punkcie  odpowiadającym lub całym obszarze korespondującym od kilku godzin do doby, po czym w razie potrzeby kontynuowania terapii, należy wymienić je na nowe. Wygodnie jest, szczególnie w przypadku dzieci pozostawić przyklejone nasionko na noc.
 Każda roślina a więc i jej nasionko posiada charakterystyczne dla siebie właściwości, które to pomagają uzyskać właściwy efekt
w terapii. Przy doborze nasion zwraca się uwagę na ich kształt, barwę, okresy spoczynku i aktywności, sposoby rozprzestrzeniania się.
cdn.

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu.

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>