Wyszukiwanie punktów leczniczych wg akupunktury Su Dżok

Kategorie: Artykuły,Bez kategorii — A.G.

Agnieszka Żaba

Zgodnie z zasadą podobieństwa, na której bazuje terapia Su-Dżok bolesne punkty odpowiadające zawsze znajdują się tam gdzie powinny się znajdować :)
Zaletą tej metody jest nie tylko jej skuteczność, ale i łatwość
w stosowaniu na poziomie podstawowym.
Mimo tego niekiedy zdarza się, iż punktu odpowiadającego nie daje się  odszukać od razu. Nie znaczy to jednak, że nie istnieje.
Przedstawię ci kilka  wskazówek, które będą pomocne, a niekiedy nawet niezbędne przy odnajdywaniu punktów odpowiadających.

Po pierwsze należy ustalić, którą część ciała trzeba leczyć i odnaleźć jej projekcję na dłoni, palcu czy paznokciu, w zależności  od systemu, w którym chcemy pracować.

Po drugie warto uwzględnić położenie chorego organu w ciele.
Jeśli choroba zlokalizowana jest głęboko – punkt bolesny  również  znajdować się będzie głęboko i odwrotnie, gdy chcemy leczyć organ położony bliżej powierzchni  skóry, wystarczy lekki nacisk.

Po trzecie przy odszukiwaniu punktu bolesnego na sprawdzanej powierzchni  stosuje się równomierny nacisk pałeczką diagnostyczną, tzn. wszystkie punkty na danym obszarze naciskamy z jednakową siłą. Stopień nacisku dostosowuje się indywidualnie do wrażliwości chorego na ból.

Zazwyczaj przyrząd do masowania trzyma się pod kątem prostym względem obszaru odpowiadającego. W niektórych jednak przypadkach w celu lepszego dotarcia do punktu odstępuje się od tej reguły.

Przed rozpoczęciem terapii polecam również „pobudzenie” interesującej nas  strefy odpowiadającej.
W tym celu możemy ją rozmasować, lekko podgrzać moksą, co poprawi krążenie krwi i pobudzi przepływ energii uwrażliwiając  tym samym skórę .

Jeśli  w dalszym ciągu masz trudności i punkt ‚nie odpowiada” w ogóle lub w stopniu Cię nie satysfakcjonującym, możesz spróbować odnaleźć go w innym miejscu zmieniając system. Na przykład z podstawowego na wtórny lub owada, czy też odwrotnie.

Zaleca się wyszukiwanie  punktów na prawej dłoni lub stopie u kobiet, a u mężczyzn na lewej.
Jednak  zdarzają się wyjątki i może zaistnieć sytuacja, iż poszukiwany punkt u kobiety będzie reagował mocniej na ucisk  nie na prawej dłoni lecz na lewej. Wtedy oczywiście  odstępuje się od tej zasady i przeprowadza zabieg  na lewej ręce. Pamiętaj, że tak jak każdy człowiek, tak i poszczególny  przypadek chorobowy jest inny.

Mam nadzieję, że tych kilka rad pomoże Ci w skutecznym odszukiwaniu punktów korespondujących.

Niezawodnym znakiem, że dotarłeś do punktu leczniczego,jest pojawienie się bólu, (stąd też wzięło się określenie  „punkt bolesny” ), któremu często towarzyszy reakcja napięcia mięśni i niekontrolowany odruch cofnięcia palca, dłoni lub stopy, w zależności od tego w jakim systemie pracujesz.
Jest to jednak tylko chwilowa niedogodność, w nagrodę za prawidłowo wykonany zabieg czeka Cię poprawa samopoczucia
i zdrowia.

3 komentarze »

128

Komentarz- KRYSTYNA

15 lis 2009 @ 17:32

artykuł bardzo ciekawy,ale jak zbadać miejsce odpowiedzialne za prawe płuco i guz wielkości 10 na 8 cm .szkoda że nie napisano jakie choroby leczy wszystko można uleczyć tą metodą nawet w/w chorobę. czyli guz płuca prawego i wodę w płucu???? czy jest sens zaczynania leczenia.chory jest po bajpasach,ma niedoczynność tarczycy,stent w aorcie szyjnej i cukrzycę typu drugiego.Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedż

134

Komentarz- A.G.

16 lis 2009 @ 18:11

Witam Pani Krystyno. Sens rozpoczęcia leczenia jest zawsze. Opis przypadku wskazuje na poważne schorzenie, które wymaga specjalistycznego leczenia, polecam więc osobisty kontakt chorego z lekarzem/terapeutą. Na podstawowym poziomie wskazane jest ogrzewanie punktów energetycznych moksą po stronie jin i jang na dłoniach i stopach oraz wspomaganie nerek poprzez np.naklejanie fasolek na projekcje. Może Pani również ogrzewać obszary korespondujące płuc na dłoniach i stopach (tutaj proszę obserwować reakcje organizmu, gdyby nastąpiło pogorszenie proszę zaniechać tej czynności). Naklejenie nasiona kaliny na projekcje serca, nasionek pieprzu na punkty korespondujące tarczycy na pewno odbije się pozytywnym echem na stanie chorego. Życzę powodzenia.

184

Komentarz- karolina

29 lis 2009 @ 21:10

dziękujedzis dowiedziałam sie o metodzie

RSS komentarzy do wpisu.

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>