
Zgodnie z zasadą podobieństwa, na której bazuje terapia Su-Dżok bolesne punkty odpowiadające zawsze znajdują się tam gdzie powinny się znajdować :)
Zaletą tej metody jest nie tylko jej skuteczność, ale i łatwość
w stosowaniu na poziomie podstawowym.
Mimo tego niekiedy zdarza się, iż punktu odpowiadającego nie daje się odszukać od razu. Nie znaczy to jednak, że nie istnieje.
Przedstawię ci kilka wskazówek, które będą pomocne, a niekiedy nawet niezbędne przy odnajdywaniu punktów odpowiadających.
Po pierwsze należy ustalić, którą część ciała trzeba leczyć i odnaleźć jej projekcję na dłoni, palcu czy paznokciu, w zależności od systemu, w którym chcemy pracować.
Po drugie warto uwzględnić położenie chorego organu w ciele.
Jeśli choroba zlokalizowana jest głęboko – punkt bolesny również znajdować się będzie głęboko i odwrotnie, gdy chcemy leczyć organ położony bliżej powierzchni skóry, wystarczy lekki nacisk.
Po trzecie przy odszukiwaniu punktu bolesnego na sprawdzanej powierzchni stosuje się równomierny nacisk pałeczką diagnostyczną, tzn. wszystkie punkty na danym obszarze naciskamy z jednakową siłą. Stopień nacisku dostosowuje się indywidualnie do wrażliwości chorego na ból.
Zazwyczaj przyrząd do masowania trzyma się pod kątem prostym względem obszaru odpowiadającego. W niektórych jednak przypadkach w celu lepszego dotarcia do punktu odstępuje się od tej reguły.
Przed rozpoczęciem terapii polecam również „pobudzenie” interesującej nas strefy odpowiadającej.
W tym celu możemy ją rozmasować, lekko podgrzać moksą, co poprawi krążenie krwi i pobudzi przepływ energii uwrażliwiając tym samym skórę .
Jeśli w dalszym ciągu masz trudności i punkt ‚nie odpowiada” w ogóle lub w stopniu Cię nie satysfakcjonującym, możesz spróbować odnaleźć go w innym miejscu zmieniając system. Na przykład z podstawowego na wtórny lub owada, czy też odwrotnie.
Zaleca się wyszukiwanie punktów na prawej dłoni lub stopie u kobiet, a u mężczyzn na lewej.
Jednak zdarzają się wyjątki i może zaistnieć sytuacja, iż poszukiwany punkt u kobiety będzie reagował mocniej na ucisk nie na prawej dłoni lecz na lewej. Wtedy oczywiście odstępuje się od tej zasady i przeprowadza zabieg na lewej ręce. Pamiętaj, że tak jak każdy człowiek, tak i poszczególny przypadek chorobowy jest inny.
Mam nadzieję, że tych kilka rad pomoże Ci w skutecznym odszukiwaniu punktów korespondujących.
Niezawodnym znakiem, że dotarłeś do punktu leczniczego,jest pojawienie się bólu, (stąd też wzięło się określenie „punkt bolesny” ), któremu często towarzyszy reakcja napięcia mięśni i niekontrolowany odruch cofnięcia palca, dłoni lub stopy, w zależności od tego w jakim systemie pracujesz.
Jest to jednak tylko chwilowa niedogodność, w nagrodę za prawidłowo wykonany zabieg czeka Cię poprawa samopoczucia
i zdrowia.
RSS komentarzy do wpisu.