Zastosowanie aplikatorów zewnętrznych w akupunkturze Su Dżok

Kategorie: Artykuły,Bez kategorii — A.G.

Agnieszka Żaba Aplikatory powierzchniowe (zewnętrzne)
są wykorzystywane do długiej stymulacji punktów odpowiadających. Dzieli się je na dwie grupy.


Do pierwszej grupy należą materiały sztuczne: różnej wielkości gwiazdki metalowe i magnetyczne, kulki metalowe, szklane, plastikowe i inne.
Do drugiej grupy zalicza się różnego rodzaju stymulatory naturalne, pochodzenia mineralnego i roślinnego np. nasiona, części roślin, kamyczki (http://www.sujok.pl/akupunktura-su-dzok-wykorzystanie-roslin-w-terapii-cz2/#more-1040).

Do najczęściej stosowanych w Terapii Su Dżok aplikatorów należą gwiazdki metalowe (http://www.sujok.pl/sklep//Gwiazdki_metalowe-3.html).

image_func1

Gwiazdki większych rozmiarów wykorzystuje się głównie do stymulacji punktów położonych na wewnętrznej powierzchni
dłoni i stopy. Natomiast mniejsze służą najczęściej do stymulacji powierzchni zewnętrznych oraz w leczeniu dzieci.

Kolor zastosowanego aplikatura również odgrywa znaczącą rolę
w procesie leczenia. Na przykład gwiazdki wykonane z metalu białego mają działanie kojące. Wykorzystywane są w stanach patologicznych
z podwyższoną aktywnością funkcjonalną (procesie zapalnym, syndromie bólu, w stanie niepokoju czy pobudzenia itd.).
Z kolei gwiazdki wykonane z żółtego metalu stosowane są w stanach patologicznych z obniżoną aktywnością funkcjonalną (przy osłabieniu słuchu i wzroku, braku apetytu, obniżonym ciśnieniu, braku apetytu, przy ogólnym osłabieniu itd.).

su-dzok-dla-rys-40

Aplikatory powierzchniowe mocuje się w odnalezionym punkcie bolesnym przy pomocy plastra i co jakiś czas (co dwie – trzy godziny) uciskając wykonuje intensywny masaż przez trzy do pięciu minut.

Jeśli po lekkim nacisku pojawi się ból w punkcie odpowiadającym – jest to oznaka, iż aplikator został zamocowany prawidłowo.

su-dzok-dla-rys-39

Czas noszenia aplikarora zewnętrznego jest uzależniony od schorzenia, rodzaju użytego stymulatora i indywidualnej wrażliwości osoby poddanej zabiegowi.
Może on wynosić od kilku minut, do dwóch dni, a nawet kilku tygodni. 

cdn.

Komentarze (0) »

Brak komentarzy

RSS komentarzy do wpisu.

Zostaw komentarz

Dozwolone znaczniki XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>